Джейн Коррі розповідає про книжку “Дружина мого чоловіка”

З біографії письменниці: Джейн Коррі упродовж трьох років викладала письменницьку майстерність у чоловічій тюрмі суворого режиму. В цьому інтерв’ю вона розповідає, що її спонукало написати роман “Дружина мого чоловіка”

«Мій роман “Дружина мого чоловіка” — це історія про в’язницю, вбивство і шлюб. Ви здивуєтеся — як це може бути пов’язане?
Свого часу я не мала жодного уявлення, що таке в’язниця, доки не почала викладати літературну майстерність в чоловічій тюрмі посиленого режиму, і саме це надихнуло мене на написання цього роману.
Коли я йшла влаштовуватися на цю роботу, я не вірила, що мене візьмуть. Я познайомилась з цими міцними чоловіками, які відбували свій термін за тяжкі злочини, і я справді їх злякалась. Та я отримала цю роботу, а коли почала працювати, сама була здивована, що я більше не сприймаю цих чоловіків як небезпечних злочинців, а бачу в них людей, які хочуть навчитися писати.
Тоді я ще не думала про свою книгу, але моя подруга казала мені: ти маєш написати, бо ти ж регулярно відвідуєш в’язницю!
Тоді я ще не готова була написати кримінальний роман, але невдовзі після закінчення моєї трирічної роботи, впродовж якої я відвідувала тюрму двічі на тиждень, в мене з’явилася ідея роману «Дружина мого чоловіка»: звичайна родина, яка стикається з неординарною ситуацією і все йде шкереберть. Я хотіла показати, що може трапитися з родиною, коли вона опиняється в незвичайній ситуацій, і що це може трапитися з будь-ким із нас.
Нам потрібні історії, які показують, як уникнути певних ситуацій. Нам потрібні історії, щоб уявити як ми будемо діяти в подібних ситуаціях. Життя буде дуже нудним, якщо ми не будемо уявляти різні ситуації. Мене дивує, коли люди питають мене: як ти взагалі можеш таке уявити? І радять відключити уяву, коли я аж надто про щось хвилююсь. Але ж — саме це і мають робити письменники!»

Позначки:, ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *